Buradasınız

Yapay Zeka Nedir?

Yönetici tarafından 11 Aralık, 2017 - 01:56 tarihinde gönderildi

Yapay zeka temel olarak beraberinde yapay öğrenmeyi de ihtiva eden bir süreçtir. Öğrenme felsefemizin ve öğrenme mantığımızın yapay olarak sanal bir ortama (simülasyon ortamına) transfer edilmesi ve yapay zeka temeli üzerinden karar verebilme becerisine sahip bir algoritma geliştirmek aslında. Dolayısiyle yapay zeka dediğimiz süreç bizlerin yani insanın karar verme sürecini ve öğrenme sürecini tamamen taklit eden ve kendi kendine karar verebilme becerisine sahip bir yazılım elde etme sürecidir.

Son zamanlarda özellikle Elon Musk ve Stephen Hawking’in yaptığı açıklamalar var. Yapay zeka bizi nereye götürüyor? bununla ilgili oldukça önemli endişeleri var

Özellikle otonom sistemlerin geliştirilmesi ile kendi kendine karar verebilen ve iradesi olan robotların üretilmesi esas.. Otonom silahların gelişme sürecinin hızlanması ile beraber artık otonom silahlar sebebiyle çıkan savaşlar olduğunu göreceğiz önümüzdeki yıllarda. Sürecin buraya doğru evrilmemesi için tedbirlerin önceden alınması gerekiyor.